• Dzień Mężczyzn.

• 10 marca 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Mężczyzn. Płeć piękna stanęła na wysokości zadania i postanowiła, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich panów.

Z tej okazji została przygotowana inscenizacja, dzięki której poznaliśmy nie tylko wyjątkowe umiejętności mężczyzn, ale też zaprezentowano nam typowo męskie zawody teraźniejszości i przyszłości, które, według słów jednej z prowadzących, zapewniają prestiż, mnóstwo pieniędzy i nieustanny podziw płci pięknej. I tak mogliśmy przyjrzeć się bliżej: leśniczym, biznesmenom, dziennikarzom, gamerom, śmieciarzom, skaterom, mechanikom, informatykom, piłkarzom, wędkarzom, ogrodnikom, budowlańcom i rolnikom. Panowie mogli wybierać i przebierać w różnorodnych propozycjach. A każdy z prezentowanych zawodów został skrupulatnie omówiony i poddany dogłębnej analizie. Usłyszeliśmy na przykład, że praca leśnika niesie ze sobą wiele bardzo nieoczywistych korzyści, gdyż umożliwia nie tylko miłe spędzanie czasu w doborowym towarzystwie lisów, wilków i wiewiórek, a nawet jeleni, łosi i żubrów, ale też korzystanie z dobrodziejstw natury, jak darmowe maseczki błotne czy krioterapia. Czy to nie zachęca do wybrania tego zawodu?

Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej i radosnej atmosferze. A niezwykły, męski świat został zaprezentowany z przymrużeniem oka.

Panowie, życzymy Wam wszystkiego najlepszego!

• Międzyszkolny Konkurs o tytuł Króla Ortografii.

• 28 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce odbył się  XX Międzyszkolny Konkurs o tytuł Króla Ortografii. W zmaganiach wzięło udział wielu uczniów, w tym troje z naszej szkoły.

1. Maria Karczewska – uczennica klasy II
            2. Aleksandra Roszkiewicz – uczennica klasy II
            3. Marcela Lewicka – uczennica klasy III

Po zmaganiach z ortografią na uczniów czekał słodki poczęstunek oraz krótka część artystyczna. Wszyscy uczniowie wypadli bardzo dobrze.

Sukces odniosła Marcela Lewicka zajmując III miejsce w kategorii klas trzecich. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Dzień Kobiet.

• Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
            Taki dzień raz się w roku zdarza,
            gdy 8 marca z gwarem wiosny
            wytryśnie z kartek kalendarza.

Tak, to wspaniałe, wielkie święto,
            więc śpieszą chłopcy i panowie
            z bukietem życzeń w barwach kwiatów -
            uśmiechnąć się do wszystkich Kobiet.

/Ryszard Przymus/

W dniu 8 marca już od rana w Szkole Podstawowej w Boguszach panowała wspaniała atmosfera. Wszystkie panie, zarówno te duże, jak i te malutkie, mogły poczuć się wyjątkowo. Były obdarowywane tulipanami, słodkościami i drobnymi upominkami, a mężczyźni tego dnia byli niezwykle szarmanccy.

Jednak największą niespodziankę przygotowali kobietom uczniowie oraz pan uczący w szkole. To właśnie  chłopcy z klasy IV i VII na czas występu wcielili się w płeć piękną. Modelki, w których rolę wcielili się uczniowie, prezentowały wybrane propozycje paryskich projektantów mody szkolnej. Do tego jeszcze niesamowita muzyka i taniec. Wszystko wyglądało wspaniale i radośnie. Nie brakowało przy tym wielu scen humorystycznych.

Publiczność, a zwłaszcza płeć piękna, była zachwycona występem panów. Co chwila słychać było salwy śmiechu i gromkie brawa.