• Dzień otwarty szkół ponadpodstawowych w Sokółce.

• Dnia 21.03.2024r uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą wybrali się na dnia otwarte do Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce  oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce. Uczniowie w obu szkołach zostali  oprowadzeni   po poszczególnych salach lekcyjnych, obie szkoły przedstawiły nam oferty szkół i odpowiadali na wszystkie nurtujące pytania zadawane przez uczniów.
             Odwiedzający szkołę uczniowie klasy VIII mieli okazję poznać kadrę pedagogiczną, starszych kolegów i koleżanki oraz wziąć udział w przeróżnych grach, quizach, eksperymentach i pokazach.

• Międzyszkolny Konkurs Matematyczny.

• 14 marca reprezentacja uczniów  naszej szkoły wzięła udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas I-III, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1  im. Adama Mickiewicza w Sokółce. Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Sawko z klasy III i Jakub Kruk, który zajął drugie miejsce w kategorii klas I. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

• Etap gminny OTWP ”Młodzież Zapobiega Pożarom”.

• 15 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce. w dwóch grupach wiekowych odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Sawko (kl.III), Cezary Rogalski (kl.V), Laura Sawko (kl.V) i Katarzyna Kreczko (kl. VII). Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zajęli bardzo wysokie miejsca. W pierwszej kategorii wiekowej – uczniowie klas I-IV –  drugie miejsce zajął Oskar Sawko. W drugiej kategorii wiekowej na testowe pytania odpowiadali uczniowie klas V-VIII. Drugie miejsce przypadło w udziale Laurze Sawko, a trzecie Katarzynie Kreczko. Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki na etapie powiatowym!

• Dzień Kobiet w naszej szkole.

•

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych  w Twym życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni dnia 8 marca br. wszystkim Paniom i Koleżankom.

W dniu 8 marca już od rana w Szkole Podstawowej w Boguszach panowała wspaniała atmosfera. Wszystkie panie, zarówno te duże, jak i te malutkie, mogły poczuć się wyjątkowo. Były obdarowywane tulipanami, słodkościami i drobnymi upominkami, a mężczyźni tego dnia byli niezwykle szarmanccy.

Jednak największą niespodziankę przygotowali kobietom uczniowie . To właśnie  chłopcy z klasy IV i V na czas występu wcielili się we wróżki. Na 3 godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet, w którym uczniowie zaprezentowali program artystyczny, ujawniając swoje zdolności wróżenia. Mogliśmy podziwiać humorystyczne występy wróżek, wszystko to odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej pani i dziewczyny wszystko wyglądało wspaniale i radośnie. Nie brakowało przy tym wielu scen humorystycznych.

Publiczność, a zwłaszcza płeć piękna, była zachwycona występem panów. Co chwila słychać było salwy śmiechu i gromkie brawa.

• Etap szkolny OTWP ”Młodzież Zapobiega Pożarom”.

•  4.03.2023r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież  Zapobiega Pożarom”. Patronat nad tym konkursem objął Tomasz Tolko - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszach. Dziękujemy za obecność, wsparcie i ufundowanie nagród. W eliminacjach wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczniowie reperezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Do eliminacji gminnych zakwalifikowali się Laura Sawko, która zająła I miejsce, Katarzyna Kreczko zdobywczyni II miejsca oraz Cezary Rogalski, który zajął III miejsce. Nagrody wręczyli: Tomasz Tolko, Ernest Greś oraz dyrektor szkoły Krystyna Pakuła.  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach!