W dniu 15 listopada 2024 r. odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Był to wyjątkowy moment, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy stały się oficjalnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości oraz krótkiego występu artystycznego przez dzieci. Maluchy zaprezentowały piosenki, wierszyki, które wzbudziły ogromny aplauz wśród rodziców i zaproszonych gości. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było złożenie przez dzieci uroczystej przysięgi. Po jej wygłoszeniu pani Dyrektor dokonała aktu pasowania symbolicznym ołówkiem, wypowiadając słowa „Pasuję Cię na Przedszkolaka”. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, który był okazją do integracji i rozmów w przyjaznej atmosferze. Był to niezapomniany dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.
Pasowanie na Przedszkolaka.
Akademia z okazji 11 Listopada – Narodowego Święta Niepodległości.
11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Zebraliśmy się, aby wspólnie uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. Wzruszające recytacje, pieśni patriotyczne oraz scenki historyczne przeniosły społeczność szkolną w czas walki o odzyskanie wolności. Montaż słowno-muzyczny przygotowali i wzruszająco przedstawili uczniowie klasy V I VI pod kierunkiem pani Doroty Zalewskiej. Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom takie wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm. Uroczystość zakończyło przemówienie pani Dyrektor Krystyny Pakuła, która podkreśliła, jak ważne jest, aby pamięć o tamtych wydarzeniach pozostała żywa w sercach kolejnych pokoleń.
4
Udział w programie edukacyjnym „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.
Dnia 31 października 2024 r. dzieci 5 i 6-letnie realizowały program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Jego celem było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. W czasie zajęć przedszkolaki oglądały książeczki, wyszukiwały znak EKO na opakowaniach produktów spożywczych, które wcześniej przyniosły. Zapoznały się z animowanym filmem edukacyjnym pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Zdobyły wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania się, produktów ekologicznych, ich źródła pochodzenia oraz ich dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie. Dzięki zajęciom dowiedziały się, co to jest ekologiczne rolnictwo, dlaczego warto wybierać żywność ekologiczną, utrwaliły wiedzę na temat zasad higieny i zdrowego stylu życia, a także poszerzyły wiadomości na temat Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Przyswoiły ważny temat przestrzegania higieny-częstego mycia rąk. Pod nadzorem wychowawczyni przedszkolaki wykonały sałatkę jarzynową z ekologicznych produktów z własnego ogródka.
Zachęcamy wszystkich do promowania zdrowego stylu życia!
3
Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych.
W październiku, jak co roku, biblioteka aktywnie obchodziła Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, które jest doskonałą okazją do pokazania biblioteki, jako miejsca przyjaznego uczniom, integrującego, umożliwiającego rozwijanie zainteresowań. Hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: „BIBLIOTEKI SZKOLNE: ŁĄCZNIKI SPOŁECZNOŚCI”
W październiku również odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników. Został zorganizowany konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla uczniów klas 0- IV. Jury miało duży dylemat i wyróżniło: Maję Kruk, Błażeja Cholewskiego, Milenę Sawicką, Kingę Borowik. Natomiast uczniowie z klas V-VIII walczyli o tytuł Mistrza Związków Frazeologicznych. Zwyciężyła Martyna Czopur. Przez cały październik w bibliotece szkolnej odbywał się kiermasz tanich książek.
4
Akcja "Żonkil Nadziei".
Nasza szkoła włączyła się w akcję "Żonkil Nadziei". Żonkil to symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową. Nasza społeczność szkolna ma świadomość jak ważna jest potrzeba niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. Uczniowie i wolontariusze SKW wspólnie posadzili cebulki żonkili przy naszej szkole. Wiosną jak kwiaty zakwitną zorganizujemy akcję propagującą ideę opieki paliatywnej.
3
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie