• Wizyta Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka.

• Dnia 19.04.2024 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie - naszą szkołę odwiedził Ksiądz Arcybiskup Józef Guzdek w towarzystwie Księdza Proboszcza Parafii św. Antoniego w Sokółce - Jarosława Ciuchny.

W imieniu całej społeczności szkolnej zacnych gości powitała Pani Dyrektor Krystyna Pakuła wraz z przedstawicielami uczniów. Następnie wychowankowie Szkoły Podstawowej w Boguszach zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Młodzi ludzie w swoim wystąpieniu skupili się na przybliżeniu historii naszej szkoły, podkreślając, że jest to miejsce wyjątkowe. Można było też usłyszeć następujące słowa: Odwiedziny Księdza Arcybiskupa odbieramy jako wyraz troski o jak najlepsze wychowanie nas, dzieci i młodzieży, w duchu wartości chrześcijańskich, a przede wszystkim jako umocnienie. Chcemy być silni wewnętrznie, chcemy kierować się w życiu tym, co piękne i dobre, chcemy wyrosnąć na ludzi, którym nieobce są zasady moralne, etyczne. Ale do tego potrzebujemy miłości, akceptacji, wsparcia duchowego, właściwych wzorców, przewodników.

Po wystąpieniu uczniów Ksiądz Arcybiskup zwrócił się do zebranych w kilku zdaniach, podkreślając, jak wielką wartością jest możliwość nauki w wolnym kraju i przebywania wśród równieśników w szkole. Uczniowie mogli też zadawać pytania naszemu Gościowi, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi.

Na zakończenie wizyty Ksiądz Arcybiskup odmówił modlitwę i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, po czym udał się na spotkanie z nauczycielami, pracownikami szkoły i rodzicami.

• Warsztaty wielkanocne.

• W dniu 21 marca odbyły się warsztaty wielkanocne, w których uczestniczyły dzieci kl. 0-III. Podczas zajęć uczniowie korzystali z różnorodnych materiałów, takich jak; gałązki wierzbowe, bukszpan, zasuszone trawy, kolorowe wstążki, własnoręcznie robione kwiaty z kolorowej bibuły i krepiny. Pod opieką wychowawcy wszyscy uczestnicy mieli możliwość wykazania się kreatywnością i umiejętnościami manualnymi. Pomoc i wsparcie osoby dorosłej pozwoliło dzieciom na samodzielne wykonanie pięknych, unikatowych palm, które były ozdobą naszego kościoła podczas Niedzieli Palmowej. Warsztaty przyczyniły się do budowania więzi między uczestnikami oraz rozwijania ich zdolności artystycznych.

W tym dniu odbył się konkurs pt. „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

Najpiękniejsza Palma Wielkanocna

• I miejsce: Laura Czeczkowska kl.I
            • II miejsce: Michał Roszkiewicz kl.I
            • III miejsce: Kornelia Zubielik kl.0

Wyróżnienia:

• Julian Wysocki  kl.I
            • Oliwia Kasiukiewicz kl.0
            • Zuzanna Wilczewska kl.III

Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach, za zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Pierwszy Dzień Wiosny.

• 21 marca uczniowie klas 0-VII przyszli do szkoły ubrani w kolory zieleni, żółci, różu i błękitu. Zaprezentowali na wybiegu modę wiosenną. Wprowadzili nas w pogodny nastrój śpiewając utwory o tematyce nadchodzącej pory roku. Aby na dobre pożegnać zimę uczniowie wykonali Marzannę wykorzystując do tego kredki oraz kawałki bibuły, przez co zimowa kukiełka była nie tylko ładna, ale i ekologiczna. Dzień zakończył się zabawami na świeżym powietrzu i upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

• Etap powiatowy OTWP ”Młodzież Zapobiega Pożarom”.

• 27 marca 2024 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Sokółce w dwóch grupach wiekowych odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Sawko (kl.III), Laura Sawko (kl.V) i Katarzyna Kreczko (kl. VII). Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zajęli wysokie miejsca. W drugiej kategorii wiekowej Laura Sawko i Katarzyna Kreczko zajęły IV miejsce. Wielkie gratulacje!