• Narodowe Czytanie w naszej szkole.

• W dniu 20 września br. w Szkole Podstawowej w Boguszach odbyła się 13. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, której celem jest popularyzacja najwybitniejszych dzieł literatury polskiej, wzmacnianie tożsamości narodowej oraz promocja czytelnictwa. Uczniowie klasy V, VI i VII pod kierunkiem p. Doroty Zalewskiej  zaprezentowali biografię  Juliusza Słowackiego, genezę utworu pt. ,,Kordian’’ oraz przeczytali wybrane fragmenty tekstu wybitnego twórcy romantyzmu. Następnie pani dyrektor  Krystyna Pakuła podziękowała występującym uczniom oraz opiekunowi za zaangażowanie i zaproponowała, aby  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Izabela Repucho w zeszytach do języka polskiego  złożyła pamiątkową pieczęć, otrzymaną z kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

• 85. rocznica wybuchu II wojny światowej.

• WOJNA – niszczy i uśmierca
            WOJNA – to łzy i cierpienie
            WOJNA – czyni zamęt w ludzkich sercach
            WOJNA – niesie zło, ból i nienawiść

13 września 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Przygotowali ją uczniowie z klasy VI pod kierunkiem nauczycieli: Kornelii Szuchnickiej i Andrzeja Szydłowskiego. Celem akademii było przypomnienie młodemu pokoleniu o tragicznych ale i bohaterskich wydarzeniach z naszych dziejów, by tym samym kształtować poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej. Narratorzy przypomnieli, jakie tragiczne dla Polski wydarzenia miały miejsce 1 i 17 września 1939 roku. Recytatorzy wierzy przedstawili ogromne bohaterstwo polskich żołnierzy walczących z wrogimi wojskami w czasie kampanii wrześniowej. Westerplatte, Warszawa, Kock i inne miejsca chwały oręża polskiego pozostaną na długo w naszej pamięci i pamięci następnych pokoleń.

• Nasze sukcesy :-)

• Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Natomiast jego wynik ma znaczący wpływ na przyjęcie ucznia do szkoły ponadpodstawowej. Dlatego też egzaminy są bardzo istotnym elementem edukacji i zarówno nauczyciele, jak i uczniowie oraz ich rodzice dokładają wszelkich starań, by uzyskiwane wyniki były jak najwyższe.

W związku  tym z dumą i radością informujemy o wynikach tegorocznego egzaminu ósmoklasisty w naszej szkole – Szkole Podstawowej w Boguszach, które okazały się wyższe niż w kraju, województwie, powiecie i gminie:

język polski – 70%

matematyka – 81%

jęyk angielski – 73%.

Gratulujemy naszym absolwentom, ich rodzicom oraz nauczycielom! A młodym ludziom życzymy nie tylko dalszych sukcesów edukacyjnych, ale także osiągania wyznaczonych celów, spełniania marzeń oraz powodzenia w życiu osobistym!

• Inauguracja roku szkolnego 2024/2025.

• 2 września w Szkole Podstawowej w Boguszach odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025.

Pani Dyrektor Krystyna Pakuła podczas swojego przemówienia nie tylko bardzo serdecznie powitała wszystkich zebranych, ale szczególnie ciepło zwróciła się do najmłodszych, czyli przedszkolaków i uczniów klasy I, witając ich w progach szkoły i obiecując rozpoczęcie fascynującej przygody z nauką. Złożyła też wszystkim życzenia dobrego, bezpiecznego oraz pełnego sukcesów edukacyjnych i wychowawczych nowego roku szkolnego.

W związku z tym możemy oficjalnie ogłosić, że rok szkolny 2024/2025 uważamy za otwarty!

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

• 21 czerwca 2024 roku, po miesiącach wytężonej pracy, nadszedł czas na upragniony odpoczynek. O godzinie 9:00 na boisku Szkoły Podstawowej w Boguszach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

Na uroczystości spotkała się cała społeczność szkolna: dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego oraz z Oddziału Przedszkolnego, uczniowie klas I-VIII, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie wręczono świadectwa oraz nagrody uczniom kończącym z wyróżnieniem ten rok szkolny i biorącym udział w konkursach. Nie zapomniano także o rodzicach, którzy otrzymali listy gratulacyjne oraz dyplomy z podziękowaniem za aktywny udział w życiu szkoły.

Wspólny czas umiliły wszystkim występy uczniów klasy VIII i VII. Absolwenci w sposób wzruszający pożegnali się z tymi, którzy towarzyszyli im podczas pierwszego etapu edukacji.

Na koniec dyrektor szkoły Krystyna Pakuła pogratulowała uczniom wyników w nauce i sukcesów, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia udanego wypoczynku oraz pogodnych i bezpiecznych wakacji.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie mogli się pożegnać na najbliższe dwa miesiące.

Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!