• Gminne zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza.

• Dnia 20.09.2023 r. nasi uczniowie uczestniczyli po raz pierwszy w gminnych zawodach strzeleckich o Puchar Burmistrza Sokółki w ramach obchodów 103 rocznicy Bitwy Niemeńskiej. Zawody odbyły się w SP nr 3 . W zmaganiach strzeleckich brało udział siedem szkół podstawowych z miasta i gminy Sokółki. Klasyfikacje przeprowadzono w kategorii zespołowej i indywidualnej. Zawodnicy musieli wykazać się celnym okiem i opanowaniem. Okazało się że wszyscy zasługują na miano strzelców wyborowych. Najlepsi z najlepszych otrzymali dyplomy i medale . W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła VI miejsce. Indywidualnie Piotr Sawicki zajął II miejsce a Wiktoria Deputat VI. Gratulujemy.

• Narodowe Czytanie.

• „Narodowe Czytanie" w naszej szkole Szkoła Podstawowa w Boguszach tradycyjnie włączyła się do akcji „Narodowego Czytania” pod patronatem Pary Prezydenckiej. Jej głównym celem jest propagowanie czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Dnia 13 września br. społeczność szkolna wysłuchała fragmentów utworu pt. „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Słuchacze przenieśli się w odległą przeszłość, zachwycili obrazowymi opisami przyrody, krajobrazami, pejzażami oraz poznali historię rodu Korczyńskich i Bohatyrowiczów. Uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne związane z opisami przyrody oraz zakładki do książek. Dyrektor szkoły - p. Krystyna Pakuła podziękowała występującym oraz zachęciła uczniów do przyniesienia własnych egzemplarzy utworu, które można opatrzyć pamiątkową pieczęcią, otrzymaną od pary prezydenckiej. Uroczystość przygotowali uczniowie klas IV–VIII pod kierunkiem p. Doroty Zalewskiej i p. Marty Fornal.

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024.

• 4 września w Szkole Podstawowej w Boguszach odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024.

Pani Dyrektor Krystyna Pakuła podczas swojego przemówienia nie tylko bardzo serdecznie powitała wszystkich zebranych, ale szczególnie ciepło zwróciła się do najmłodszych, czyli przedszkolaków i uczniów klasy I, witając ich w progach szkoły i obiecując rozpoczęcie fascynującej przygody z nauką. Złożyła też wszystkim życzenia dobrego, bezpiecznego oraz pełnego sukcesów edukacyjnych i wychowawczych nowego roku szkolnego.

W związku z tym możemy oficjalnie ogłosić, że rok szkolny 2022/2023 uważamy za otwarty!