• Nasze sukcesy.

• 25.04.2023r. w Tykocinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę w I grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasy I-IV), po zajęciu czołowych miejsc w eliminacjach gminnych i powiatowych,   reprezentowała Laura Sawko.  Uczennica zajęła  III miejsce. Gratulujemy osiągniętego wysokiego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

• Nasze sukcesy.

• 18.04.2023r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Sokółce odbyły się eliminacje powiatowe XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę w I grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasy I-IV), po wygranych eliminacjach gminnych reprezentowali Laura Sawko i Jakub Repucho. Laura Sawko zajęła II miejsce i będzie nas reprezentować na Eliminacjach Wojewódzkich XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbędą się 25 kwietnia 2023 roku w Tykocinie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy Laurze dalszych sukcesów!

• Warsztaty wielkanocne.

• ” Zrobiona z wierzbowych gałązek,
            z suszonych kwiatów i wstążek,
            Daję Ci palmę w darze,
            bo tak stary zwyczaj karze…”

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, 30 marca, w Szkole Podstawowej w Boguszach odbyły się warsztaty świąteczne.

Głównym celem była integracja dzieci kl.0 i I-III, rozwijanie wiedzy i umiejętności w zakresie poznawania technik plastycznych, a także popularyzowanie i kultywowanie polskich tradycji. Dzieci zgodnie z udzielonymi wskazówkami wykonały palmy, wykorzystując: gałązki wierzbowe, trzciny, bukszpan, zasuszone trawy, zboża, własnoręcznie robione kwiaty z kolorowej bibuły i krepiny. Zadaniem uczestników było stworzenie najpiękniejszej palmy wielkanocnej. Dzieci wykazały się niezwykłą wyobraźnią i inwencją twórczą. Warsztaty wzbudziły wiele emocji, pozwoliły nabyć nowe umiejętności, a przede wszystkim wspólnie podtrzymywać tradycje i obcować z kulturą. Piękne palmy, zabrano do domu, aby poświęcić w Niedzielę Palmową.

W tym dniu odbył się konkurs pt.  Najpiękniejsza Palma Wielkanocna

Wyniki  prezentują się następująco:

• I miejsce: Gabriel Raczkowski kl. III
            • II miejsce: Jakub Kruk kl.0
            • III miejsce: Maria Karczewska kl. II

Wyróżnienia:

• Magdalena Maliton kl.0
            • Laura Czeczkowska kl.0
            • Alicja Raczkowska kl.III

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach oraz wspólnie spędzony czas. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Międzyszkolny Konkurs Matematyczny.

• 23 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny. W zmaganiach wzięło udział 60  uczniów klas I  - III z placówek oświatowych w gminie Sokółka, w tym dwoje z naszej szkoły: Oskar Sawko – uczeń klasy II i Alicja Raczkowska – uczennica klasy III.

• Poetyckie powitanie wiosny.

• Dnia 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji oraz witamy kalendarzową wiosnę, czyli mamy podwójny powód do świętowania.

Biblioteka szkolna dla dzieci młodszych zorganizowała konkurs recytatorski poezji Jana Brzechwy.

Błażej Cholewski, Milena Sawicka

Aleksandra Roszkiewicz, Maria Karczewska

Lena Piekarska, Alicja Raczkowska

Natomiast dla uczniów klas starszych konkurs na kolaż poetycki, czyli wiersz o wiośnie.

Jakub Repucho

Marlena Kondrat

Laura Sawko

W tym dniu gościliśmy panią Martę Wojewódzką- Szodę z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Sokółce. Dołączyła do grona jury recytatorskiego, następnie opowiedziała o książkach, które Biblioteka Publiczna w Sokółce wydaje. Pani Marta jest autorką książeczek dla dzieci tj. „Zagadki chrapiących książek”, „ Z teczki małej biblioteczki”, „Dinozaury w bibliotece”. Na spotkanie z uczniami SP w Boguszach napisała specjalnie wymyśloną bajkę, zachęcała do wykonania ilustracji. Po owocnym spotkaniu z poetką uczniowie śpiewali piosenki o wiośnie oraz wzięli udział w karaoke. Na sam koniec wyruszyli na spacer z marzanną. To był dzień pełen wrażeń.

• Nasze sukcesy.

•  17.03.2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież  Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły: Piotr Sawicki, Jakub Piekarski, Mateusz Kondrat (Grupa II/kl. V-VIII) oraz Jakub Repucho, Marlena Kondrat, Laura Sawko (Grupa I/kl. I-IV). Wszyscy uczniowie zajęli wysokie miejsca. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się Jakub Repucho, który zajął II miejsce oraz Laura Sawko  - zdobywczyni III miejsca. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!