• Narodowe Czytanie ,,Ballad i romansów’’ Adama Mickiewicza.

• Nasza szkoła w dniu 9 września br. wzięła udział w ogólnopolskiej akcji - Narodowe Czytanie ,,Ballad i romansów’’ Adama Mickiewicza. Uczniowie  klasy IV a, VII a , VIII a pięknie  zaprezentowali  teksty wieszcza narodowego. Okazało się, że i dziś teksty Mickiewicza mogą budzić emocje – bawić, wzruszać, wywoływać dreszcz emocji. W wydarzenie zaangażowana była cała społeczność szkolna. Młodsi uczniowie, pod kierunkiem polonistek i nauczyciela biblioteki, wykonali piękne prace plastyczne oraz karty pracy do wysłuchanych ballad. Podsumowując wydarzenie dyrektor placówki Krystyna Pakuła podziękowała uczniom oraz nauczycielom - p. Dorocie Zalewskiej, p. Marcie Fornal oraz p. Justynie Kondrat za przygotowanie uczniów, podkreśliła znaczenie czytelnictwa oraz  wyraziła  nadzieję, że udział szkoły w Narodowym Czytania stanie się  tradycją w kolejnych latach.

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• 1 września w Szkole Podstawowej w Boguszach odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023.

Pani Dyrektor Krystyna Pakuła podczas swojego przemówienia nie tylko bardzo serdecznie powitała wszystkich zebranych, ale szczególnie ciepło zwróciła się do najmłodszych, czyli przedszkolaków i uczniów klasy I, witając ich w progach szkoły i obiecując rozpoczęcie fascynującej przygody z nauką. Złożyła też wszystkim życzenia dobrego, bezpiecznego oraz pełnego sukcesów edukacyjnych i wychowawczych nowego roku szkolnego.

Głos zabrała również przedstawicielka Rady Rodziców pani Helena Czopur, która powitała uczniów, nauczycieli i rodziców. A jednocześnie wyraziła nadzieję, że rozpoczęty rok szkolny będzie równie owocny jak wcześniejsze.

W związku z tym możemy oficjalnie ogłosić, że rok szkolny 2022/2023 uważamy za otwarty!