• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

• 24 czerwca 2022 r. odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, podczas którego dyrektor szkoły Krystyna Pakuła wraz z gronem pedagogicznym miała okazję podsumować całoroczną pracę, podziękować uczniom za wysiłek włożony w codzienną naukę i ich rodzicom za wsparcie oraz pomoc. Ten dzień stał się też doskonałą okazją do wyróżnienia tych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżnili się aktywnością na terenie szkoły.

Koniec roku szkolnego to szczególny moment dla ósmoklasistów, gdyż po wielu latach pobytu w szkole, w której zawiązywali pierwsze przyjaźnie, zdobywali wiedzę, kształtowali swoje charaktery oraz rozwijali swoje pasje, opuszczają mury podstawówki, by rozpocząć kolejny etap swojej edukacyjnej drogi. Drodzy absolwenci, życzymy Wam powodzenia i samych sukcesów w dalszym odkrywaniu świata! Mierzcie wysoko i pokonujcie odważnie wszelkie przeszkody stojące na drodze do obranego przez Was celu!

Tego dnia pożegnaliśmy się również z panią Haliną Borowską, która zdecydowała się przejść na w pełni zasłużoną emeryturę. Pani Halinie życzymy dużo zdrowia, dni wolnych od trosk i kłopotów, odpoczynku, wolnego czasu, by mogła realizować swoje pasje i marzenia oraz spokojnej emerytury spędzanej w gronie najbliższej rodziny, przyjaciół i znajomych.

Dziękujemy za miniony rok szkolny oraz życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

• Spotkanie z alpakami ...

• 22 czerwca uczniów naszej szkoły odwiedzili niecodzienni goście - alpaki. Podczas spotkania dzieci miały możliwość nakarmienia zwierząt, pogłaskania ich i pospacerowania z nimi, a także mogły dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek na temat zwyczajów tych ssaków i ich hodowli.

Spotkanie z alpakami odbyło się z inicjatywy pani Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej i było prezentem z okazji Dnia Dziecka.

• Zakończenie projektu „Dla każdego dobra szkoła – lepsza przyszłość”

• Od października 2021 r. w naszej szkole był realizowany projekt „Dla każdego dobra szkoła – lepsza przyszłość” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Dzięki temu uczniowie mogli brać udział w wielu różnorodnych zajęciach, a dziesięcioro z nich otrzymywało stypendium naukowe.

Natomiast w ostatnim tygodniu czerwca nastąpiło podsumowanie projektu, podczas którego wszyscy jego uczestnicy otrzymali certyfikaty.